Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Olgun Gönül (Ordu – 1954)

Olgun Gönül (Ordu – 1954)

Olgun Gönül1954 yılında Ordu’da doğdu. İlk öğrenimini doğduğu Burhanettin köyünde, orta öğrenimini babasının ölümü üzerine verildiği Ordu Yetiştirme Yurdunda kaldığı dönemde tamamladı. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Kamu Yönetimi bölümünden 1977 yılında mezun oldu.

Askerliğini personel yedek subay olarak 1978 – 1980 yıllarında Balıkesir’de yaptı. 1972 yılının Mart ayında Ankara GİMA’da işe başladı.

Aynı yıl Kasım ayında çalışmaya başladığı Sayıştay Başkanlığında çeşitli memuriyetlerde bulunduktan sonra 1981 – 1990 yılları arasında Özel Kalem Müdürlüğü, on dört yıl Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. Halen Sayıştay Sağlık İşleri ve Kreş Müdürüdür. Spor, şiir ve müzikle iç içedir. Çeşitli amatör korolarda korist ve solist olarak görev almıştır.

Kırka yakın şarkı bestesi, bir o kadar da türkü derlemesi vardır. Ankara Büyükşehir Belediyesinin Türkiye çapında açmış olduğu çocuk şarkıları yarışmasında söz ve müziği kendisine ait olan iki şarkısı mansiyon kazanmıştır.

1990 yılında “Herkes Başka Sever” isimli şiir kitabı yayınlanmıştır. “Sayıştay Başkanları” ve “Ordu İline Ait Yöresel Kelime ve Deyimler” isimli derlemeleri vardır. TRT ile özel radyo ve televizyonlarda amatör olarak defalarca türkü okumuş, sohbetlere katılmış, şiirleri seslendirilmiştir. Yirmi iki yıldır çalıştırdığı HAMOY Derneği Türk Halk Müziği Çocuk Korosu ile 2005 yılından itibaren Keçiören Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Çocuk Korosunu yönetmekte, TV, Radyo ve yurt içinde çeşitli konserler vermektedir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.